Контакты
Мы в социальных сетях

Історія перших штор

Перші штори з'явилися ще на зорі цивілізації, кілька тисячоліть тому. У ті часи в ролі вікна виступав елементарний отвір для виходу диму і припливу свіжого повітря. Штори виконували в основному функцію захисту від зовнішньої стихії. Потім, у міру розвитку людства, разом із зростанням землеробства і появою інструментів, розвивалися прядильна й ткацька справи. У цей час предмети побуту починають прикрашатися магічними символами. З'являються орнаменти, які існують і до цих пір, в більш витонченому і декоративному вигляді.

У V-VI століттях до нашої ери в Єгипті, який переживав розквіт культури, люди стали приділяти значну увагу оздобленню житла. Стіни будинків прикрашалися фресками, килимами і багатими завісами; саме у єгиптян з'явилися м'які оббивки на меблях і балдахіни над ложем.

Розкішний і помпезний стиль домашнього оздоблення з'явився в Месопотамії. За півтори тисячі років до нашої ери ассирійці прикрашали меблі покривалами, подушками, балдахінами, вони ж почали використовувати бахрому в якості обробки до шкіряних виробів і тканин з багатим вишитим візерунком. Текстиль використовується дуже широко, від москітних сіток до всесвітньо відомих ассірійських шпалер, килимів, вишивок. Перси, які поневолили Вавилон, зберегли вавилоно-ассирійський стиль, зробивши його ще багатшими, розкішнішими. В наслідок східна розкіш проникла і підкорила Європу.

Стародавня Греція, по праву вважається скарбницею європейської культури, привнесла свій внесок у розвиток історії штор. Вважається, що інтер'єрні драпірування як декоративний елемент оформлення приміщень, отримали масове поширення саме в Стародавній Греції. Простота і гармонія, шляхетні пропорції і витонченість, властиві творам мистецтва цієї цивілізації, позначалися і в текстильних виробах. Вони були багатобарвні, з багатою орнаментикою у вигляді аканта, пальмети, гірлянд листя і квітів, прикрашалися вишивкою, китицями, бахромою.

У період розквіту Римської імперії декорування внутрішніх просторів також надавалося величезне значення. Для римських осель був характерний еклектизм, запозичалося все, що можна було пристосувати до панівних смакам. Підлоги з мармуру або кольорової мозаїки, стіни, прикрашені яскравою декоративним розписом, символічна, багата алегоріями оздоблення меблів. Широко застосовуються килими, оббивка на меблях, балдахіни над ліжками, симетричні драпірування на вікнах і завіси на дверних проємах для ізоляції приміщень.

Візантія, будучи культурним спадкоємцем Риму, запозичила більше східні традиції. Інтер'єр став химерніший, помпезніший, розкішніший: візантійський стиль відрізняли багатство драпіровок, велика кількість золота, вишивка, перевантаженість прикрасами. Величезне значення набуває шовк, який привозили з Китаю.

Арабсько-мавританський стиль, що панував з VII по XIV століття в усьому ісламському світі, створив нові унікальні риси інтер'єра. Як відомо, іслам забороняє зображення людей і тварин, тому замість цього мистецтво створило унікальну орнаментику - арабески, різноманітні і складні по своїй структурі. Ними прикрашалися палаци, розшивати одяг, скатертини, портьєри, килими. Текстиль в східних інтер'єрах грав провідну роль: за східним звичаєм, мусульмани сиділи на килимах і подушках, а для сну використовували вкриті килимами і шовковими тканинами отоманці.

Понад 400 років в Європі панував романський стиль, в основі якого лежав принцип функціональності. Адже нескінченні феодальні війни вимагали від приміщення головної якості - обороноздатності. Килими, гобелени - все дуже практично, форми і фарби прості і грубі. Розкіш і мистецтво оформлення попередніх поколінь були віддані забуттю.

Картинки по запросу фото древних штор

Картинки по запросу фото древних штор

26 октября 2016
© 2015 - 2022 Салон штор «АЖУР» Пожаловаться на содержимое